Automatické generování nabídek

M&M reality

Automatické generování nabídkových listů nemovitostí šetří 40 tisíc hodin práce ročně. To není omyl, to je střízlivý výpočet.

Vhled do problematiky

Makléřům se osvědčilo dávat lidem do ruky poměrně obsáhlé informace o nemovitosti – popis nemovitosti, její fotky, konkrétní nabídku na hypotéku, výpis z katastru nemovitostí, list vlastnictví, plánky, energetické štítky, reference na daného makléře nebo nabídku pojištění.

To vše se dalo získat v informačním systému a „stačilo“ nasázet do Wordu. Nicméně to zabere podle dovedností makléře 1-2 hodiny práce. Při počtu 30 tisíc prodaných nemovitostí ročně a tím zatížení makléřů prací v rozsahu 30-60 tisíc hodin se vyplatilo rozšířit informační systém o novou funkčnost.

M&M reality

M&M reality je největší a nejúspěšnější česká realitní kancelář. Ročně zobchoduje přes 30 000 nemovitostí a věnuje se také developerské a investiční činnosti. Klienty obsluhuje 188 poboček a 2 500 makléřů. Opakovaně je držitelem ceny “Firma roku” od Hospodářské komory ČR.

Co k zakázce řekl klient?

Naše řešení

Vytvořili jsme nástroj, díky kterému může makléř vytvořit profesionální katalog skutečně rychle - do 10 min. Předvyplníme mu popis a technické parametry nemovitosti, doplníme list vlastnictví z katastru nemovitostí, přidáme představení makléře podle jeho skutečných referencí a doplníme cross-selling služby.

Makléři mají možnost si katalog různě upravovat

 • otáčet a ořezávat fotky
 • přidávat další stránky z nabídky nebo vlastní PDF soubory, které systém umístí do stránky tak, aby byly vizuálně součástí katalogu
 • měnit pořadí stránek, upravit textové popisy
 • získat náhled výsledného katalogu
 • vytisknout nebo sdílet přes URL-shortener odkaz
 • a další…

Výsledný katalog má vždy vysokou grafickou kvalitu. Klient si může navíc komfortně měnit vzhled stránek, který je tvořen šablonovacím jazykem Twig.

Dodané služby

 • Projektové řízení 20%
 • UX/UI design 10%
 • Vývoj back-end 25%
 • Vývoj front-end 30%
 • QA / testování 15%

Technologie

Symfony
Maria DB
Vue.js
Docker
Jira
Zeit.now
Doctrine
Rabbit MQ
Node Js
Git
Composer
Bitbucket
Výsledný katalog má 19 stran

Výsledek

Během prvních měsíců zkušebního provozu makléři vygenerovali přes 1 000 katalogových listů. Nosí je na prohlídky, posílají přes SMS zprávy a ukazují poptávajícím klientům jako svou osobní konkurenční výhodu. Aktuálně se rozšiřuje použití do celé prodejní sítě.

Vyjádření klienta

Děkuji klukům z Digital Solutions za skvělou práci. Takto jednoduchý systém, který umožní makléři u dané zakázky vytvořit katalog nabídky pro prezentaci na prohlídky i s možností cloudového uložení pro rozesílání online a nejen tisk, je unikátní. Variabilita katalogu, jednoduchost a individuální nastavení je velkým zjednodušením práce makléře a věřím, že bude pro nás i velkým obchodním nástrojem.

Samek
Zdeněk Samek
regionální ředitel pro Prahu, M&M reality