Práce v Digitalu

není pro každého. A pro tebe?

Vyvíjíme firemní aplikace a informační systémy na míru. Jsme dvorními dodavateli pro M&M reality, pardubické Barthy, vlastní DigiSign a dvacítku dalších firem. K vývoji přistupujeme s odpovědností, pokorou a pečlivostí, protože na tom závisí denodenní chod i dlouhodobý rozvoj firem.

Aktuálně hledáme

A klidně se ozvěte i jinak, pro šikovné lidi uplatnění najdeme rádi. Ozvi se Lůce.

Jak to u nás chodí

Tym stredobot

Tým je u nás středobodem. Má plnou důvěru a taky zodpovědnost, společnou a nerozdílnou. Sám si organizuje 14 denní sprinty, dává závazky, prezentuje klientovi… I dovolenou si domlouvá tým mezi sebou.

Hodnota prace

Zaměřujeme se na hodnotu práce. Klienty naše práce stojí miliony a my jim chceme tuto investici mnohonásobně vrátit. Nevymýšlíme blbůstky a libůstky jen na efekt. A umíme klientům říct, „toto nedoporučujeme dělat, protože …“

Zpetna vazba

Dáváme si častou a rychlou zpětnou vazbu. Ano, někdy to i bolí. Ale posouvá to věci kupředu a celkově tvoří čistou atmosféru. Fungujeme tak k sobě, kolegům, externistům, dodavatelům i klientům. Bereme to jako součást pracovní náplně.

„V minulé práci mě to taky bavilo. Ale měl jsem dost přesčasů a držel jsem víkendovou pohotovost. V Digitalu svoje stíhám v normální pracovní době a mám čas na rodinu.“

Aleš
Aleš
4 roky náš fulltime tester
Klienti nam vidi pod ruce

Naši klienti jsou chytří, ví co chtějí a vidí nám pod ruce. Mají přístup do Slacku, Jiry, výkazů, dokumentace, účastní se standupů, občas se zastaví podívat. Nemění nám zadání během sprintu. Bez klientů jsou ze zásady jen týmové retrospektivy.

Rozum ne pozice

Vládne nám tu rozum, ne pozice. Pravdu má ten, kdo přinese lepší řešení. Šéfové u nás nesedí v ředitelské kukani ani nejsou mikromanažeři. Jsou to kolegové, kteří sedí vedle u stolu a taky se podílí na zakázkách.

DSC 1568

Jsme neformální a přitom organizovaní. Minimum procesů vyvažujeme zodpovědností. Scrum máme zmáknutý, odhady se nám daří, domů chodíme jako normální lidi, přesčasy nevedeme. Leda, když je fakt velký release (tak jednou ročně) nebo se něco fakt rozbije (jednou za deset let). Nanejvýš :)

Php sraz Small

Sdílíme, vzděláváme a podporujeme se. Organizujeme přes 10 let PHP sraz, vzděláváme se od špiček v oboru i od kolegů. A třeba o Scrumu jsme přednášeli už na Webexpu 2012.

„Já to mám takový speciální. Mě napoprvý do Digitalu nevzali. Moc jsem toho neuměl. Teď, po třech letech, ale umím víc, než bývalí kolegové.“

Luky cehlar
Lukáš
Senior FE developer

DEVSTACK, na kterém aktuálně jedeme

PHP/Symfony, SQL (MariaDB, PosgreSQL), NoSQL (CouchDB, Elasticsearch, MongoDB), REST/SOAP, IDE PHPStorm, GIT, PHPUnit, PHPStan, CodeSniffer, Docker, Portainer, Atlassian JIRA, GITLab, Websockety
A určitě zavedeme zase něco nového. Buď iniciátorem i ty
Chceš se přijít podívat?
Domluv se s Lůcou
Php
Symfony
Php storm

Každého potěší něco jiného. Jinde tomu říkají benefity

Příjemné prostředí

Slunné, prostorné, moderní a klimatizované kanceláře, polohovací stoly, psací zdi, parkování hned u baráku, byt na odpočinek i party.

Jídlo a pití

Společné snídaně, nebo pivka poslední čtvrtek v měsíci, káva z Putovní pražírny, snackbar s dobrotami hned vedle kávovaru, kultovní restaurace pana Kohoutka za rohem a další dobré jídlo do 5 minut.

Pohyb a „kluby“

Naše fit.KO za rohem, letní fotbálek, schody v baráku pro snaživce, Dračí doupě, nebo třeba FIFA turnaje.

Peníze navíc

Dlouhodobý příspěvek na leasing auta a nový počítač každé 2-3 roky, sickdays.

Vzdělávací akce

Jezdíme na konference, vzdělávat se, ale i prezentovat. Nejde o záležitost manažerů. Organizujeme PHP srazy, sdílíme mezi sebou znalosti o pátečním zájmovkách. Zakrňovat u nás nebudeš!

Pochopení pro děti

V bytě máme dětský koutek, na jedno odpoledne v týdnu chodí hlídací paní, ať si můžete v klidu nakoupit něco oběhnout, nebo prostě odfrknout.

„Ono se to řekne, dělat léta jen na jedné zakázce (Stormm pro MM reality). Ale to máte napojení na Navision, napojení na 15+ různých API, scrapování dat, extrémně složité vypočítávání výplat, vytvoření komplet aukčního webu, zavedení elektronického podepisování. No, po pěti letech už docela vím kam na co sáhnout a co nedělat, abych něco jiného nepodělal.“
Paffka
Paffka
Lead BE developer

Mohli jsme udělat i studiový fotky, my ale řekli NE!

Dáváme přednost skutečnosti před fikcí

<p>Společné snídaně každý první pátek. Vždycky z dobrého podniku, tato z Dobrýho kafe. </p>
<p>Slunné a prostorné kanceláře. S pohodlnými židlemi, polohovacími stoly, drobečky z Esíček a občas s čtyřnohými přáteli Jessie, Poppy, nebo Mikim. </p>
<p>DS fit.KO za rohem. Cvičení po vlastní ose, ale také lekce s osobním trenérem.<strong><br /></strong></p>
<p>Dračák, kytarový band, fotbalová pětka.</p>
<p>Parkovací místo přímo u baráku.</p>
<p>Restaurace pana Kohoutka hned za rohem. A do 5 minut mekáč, čína a dalších 10 dobrých hospod.</p>
<p>Hlídací paní pro děti na jedno odpoledne v týdnu</p>
<p>Příspěvek na leasing, nebo lepší počítač</p>
<p>Stojicí / polohovací stoly. Pracovní místo se vším co potřebuješ.</p>
<p>Nemáme ředitelnu. Šéfové sedí mezi námi. </p>
<p>Známe rodiny kolegů, chodíme si na svatby. Ne všichni všem samozřejmě.</p>
<p>Rádi se vydáme na společný výlet. třeba na fotbal do Anglie. </p>
Líbí se ti to? A souzníš s naší kulturou?
Pokusíme se ti ji přiblížit. I když je to něco, jako popisovat sex panicovi :) Člověk se může snažit, ale dokud to druhý nezažije…
Držíme se základních hodnot
1
Zodpovědnost.
Za výsledek, svou práci, práci kolegy, za dané sliby.
2
Otevřenost a transparentnost.
Říkáme věci, jak jsou. Sobě i klientům, ono se to vždycky ukáže jako lepší cesta.
3
Etika.
Přístup Win-Win, dodržování dohod a pravidel. Cokoli jiného při dlouhodobé práci v úzkém týmu snad ani nejde.
4
Stabilita & Inovace.
U nás se tyto protiklady přitahují. Jedno bez druhého v naší práci být nemůže.
tym_silkovnych_lidi-1.jpg

Hodnoty si předáváme příkladem

Nemáme nic sepsaného, máme to v sobě. Historicky se nositeli hodnot stali Ondra, Hans, Spajxo, a Fido. Možná jsi je už někde potkal. Čeho si zvídavý člověk všimne už za den dva v jejich společnosti?

Jsou zvídaví, neustále si doplňují rozhled, jsou schopni náročného logického a abstraktního myšlení, náročné úkoly jim imponují.

Inovují. Sami dodávaný SW inovují, iniciují inovace, diskutují o nich, propagují je, a “otravují“ s nimi dokud se něco nezrealizuje.

Hlásí se k zodpověnosti. Rozhodnutí dělají po zvážení všech pro a proti a s plnou odpovědností. Pokud se něco pokazí kvůli tomuto rozhodnutí, hned se k tomu hlásí, řeší to nejintenzivněji ze všech.

Před problémy se neschovávají, ale aktivně je řeší. Strukturovaně, informovaně, efektivně. Žádné „za chvíli mám padla, to už není můj problém“.

Odvedou kvanta práce a vyřeší kvanta problémů v neuvěřitelném čase. Díky tomu mají více zkušeností než jiní. Výkonnost a pracovitost vnímají jako životní cestu, styl, prostě takoví jsou.

Pečují o vztahy kolem sebe. Vědí že za svoje vztahy s kolegy i klienty jsou odpovědní oni, chovají se ke všem slušně a přátelsky.

Šíří pozitivní náladu. Vědí, že dobrá nálada není impuls k lenošení, ale podhoubí dobrého výkonu.

Jsou rýpaví a nároční na sebe i okolí. Rýpaví v zadání, návrzích, codereview a pokud je to potřeba, tak kritičtí k práci kterou odevzdáváme. Nepustí ven nedodělky.

Záleží jim na výsledcích práce a spokojenosti klienta. Niterně chtějí dělat smysluplnou práci.

Jsou disciplinovaní a konzistentní. Je na ně spoleh, dá se odhadnout, co od nich čekat, vědí že firma není holubník a dodržují pravidla.

Jsou vyzrálí a otevření v komunikaci i ke kritice. Zpětnou vazbu berou jako zlato, které je může posunout, nereagují s podrážděním a obhajováním, nýbrž hloubavým zamyšlením se zvídavostí, jak to dotyčný myslel. Ponechávají ego stranou a ptají se „a jak by sis to představoval lépe?“

Mají v sobě etické hodnoty, hledají win-win cesty. A nebojí se mít i ostré lokty pokud je to na místě a někdo potřebuje srovnat.

Přilož přílohu, klidně i víc.
Max. 8MB a 8 souborů
P.S. Co nám pošleš, zůstane mezi námi. Slibujeme.